Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
129 postów 304 komentarze

solidarni 2010

MrKrzysiek - Jestem zwykłym człowiekiem który zdobył wszechstronne doświadczenia przeżył trochę lat i umie wyciągać wnioski. Dziennikarz neon24.pl

Właściwość Sądów Rejonowych przyczyną zła!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Właściwość układowa.

 

 Właściwość sądu określana jest odrębnie dla każdego rodzaju sądu, w ustawach regulujących postępowanie przed tymi sądami.
Właściwość podobno jest jedną z pozytywnych przesłanek postępowania,określa ona zdolność konkretnego sądu do rozstrzygnięcia danej sprawy.
 
 
§ 1. Jeżeli właściwość miejscowa nie jest oznaczona w przepisie szczególnym, wyłącznie właściwy jest sąd miejsca zamieszkania wnioskodawcy, a w braku miejsca zamieszkania sąd miejsca jego pobytu. Do postępowania z urzędu właściwy jest sąd miejsca, w którego okręgu nastąpiło zdarzenie będące podstawą wszczęcia postępowania. W braku wskazanych wyżej podstaw właściwy będzie sąd dla m. st. Warszawy.

§ 2. W wypadku, gdy sąd właściwy nie może z powodu przeszkody rozpoznać sprawy lub podjąć innej czynności albo, gdy wymagają tego względy celowości, sąd nad nim przełożony wyznaczy na posiedzeniu niejawnym inny sąd do rozpoznania sprawy w całości lub w części.
§ 3. Wyznaczenie następuje z urzędu albo na przedstawienie sądu właściwego, albo też na wniosek właściwego organu lub osoby zainteresowanej, po wysłuchaniu w razie potrzeby innych osób zainteresowanych.
 
Wszystko wygląda pięknie i tak też powinno działać, a jak jest naprawdę?
 
 Naprawdę, to właściwość miejscowa jest głównym czynnikiem służącym interesom własnym sądów w celu załatwienia wszelkich trudnych spraw, z jakimi spotykają się sędziowie w procesach sądowych.
 
Sędzia, który popełni błąd świadomie czy też nie, zawsze może liczyć na pomoc swoich kolegów z Sądów Okręgowych, w wielu przypadkach znają się oni osobiście, spotykają się w celach towarzyskich i interesach ci z kolei znają kolejnych i tak dalej.
Właściwość miejscowa ma tu niebagatelne znaczenie, szczególnie w mniejszych rejonach Polski gdzie obszary są na tyle małe, że wszyscy znają się choćby z widzenia. W takich rejonach prawo zupełnie nie działa i zawsze jedna ze stron postępowania jest z góry na spalonej pozycji. Bezprawie w sądach, jakie tam występuje jest wprost niewyobrażalne. Człowiek staje w obliczu bezprawia stosowanego przez osoby, co do których można mieć wiele popartych dowodowo zastrzeżeń, lecz nic nie może zrobić ze względu na ich tzw, niezawisłość.
Osobiście znam taki przypadek z Sądu Okręgowego w Kielcach gdzie trzech niezawisłych sędziów świadomie, celowo przekształciło treść pisma, aby następnie uznać go za bezzasadne, jednocześnie uniemożliwiając zaskarżenie wydanego przez siebie postanowienia.
    Fałszerstwa tego dokonano w celu ochrony swojego kolegi z Sądu Rejonowego w Starachowicach, który wcześniej pracował w Kielcach.
Sędzia Wojciech Kucharski jest po prostu niezastąpiony w sprawach cywilnych, człowiek ten bez mrugnięcia okiem potrafi czarne zamienić w białe i odwrotnie, potrafi ocenić stopień trzeźwości świadka z odległości kilku metrów i rozpoznać, co spożywał. Kilka dodatkowych jego cech to bystrość i błyskotliwość umysłu, wychwytuje on wszelkie oznaki, nawet grymas na twarzy nielubianej strony, nikt tak jak on nie potrafi okazywać swojej wrogości do krzywdzonej przez siebie strony i w tym jednym przypadku prawo działa natychmiast i bez zbędnych procedur.
Oczywiste sprawy cywilne potrafią ciągnąć się latami, sędzia ma możliwość przeprowadzania wielu całkowicie zbędnych procedur dając zarobić swoim biegłym sądowym i nikt nie jest w stanie podważyć jego decyzji gdyż mieszczą się one w ramach sądowych procedur. Jak jeden sędzia może podważyć tak oczywiste działanie swojego kolegi? Oni przecież z tego żyją! Taki najlepszy sędzia jest nie do odwołania, można pisać tu i tam. Tu działa ustawowa właściwość sądów,cornix cornici oculum non effodit czyli,kruk krukowi oka nie wykole.
 A więc mamy naszą przyczynę zła, aby temu zapobiec należałoby znieść właściwość miejscową sądu a mając na uwadze postęp technologiczny, większość spraw cywilnych załatwiana mogła być drogą elektroniczną.
Sędzia powinien być bezstronny a żeby takim być nie może on znać się osobiście,czy też poprzez znajomych, kolegówa a tym bardziej swoich zwierzchników z którąkolwiek ze stron.
Możliwość odwołania sędziego powinna być prosta a sędzia powinien zostać odwołany natychmiast, jeśli strona ma obawy, co do jego bezstronności!
Sędzia, co, do którego jest najwięcej zastrzeżeń powinien zostać usunięty ze stanowiska bez prawa zajmowania podobnych stanowisk.
Czyli na bruk i do pośredniaka z możliwością ukończenia kursu na fryzjera, aby ewentualnie nowa praca kojarzyła mu się z poprzednią i nie wywołała u niego traumy. Trzeba być przecież człowiekiem.
 
Pozdrawiam wszystkich fryzjerów oni też golą! 
             

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY