Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
129 postów 304 komentarze

solidarni 2010

MrKrzysiek - Jestem zwykłym człowiekiem który zdobył wszechstronne doświadczenia przeżył trochę lat i umie wyciągać wnioski. Dziennikarz neon24.pl

Starachowice. UKS niszczy przedsiębiorców prowadzących drobne biznesy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kontrolerzy UKS oprócz własnej satysfakcji z osiąganych wyników i nagród za dobrą pracę zapominają o jednym.

 

Państwo szuka pieniędzy. Z powodu słabych wpływów podatkowych do budżetu może zabraknąć 25 miliardów złotych a deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w 2015 roku może się mieścić w granicach do 74, 9 mld złotych. Tak prognozuje ZUS na swoich stronach na lata 2015-2019.

Państwo, więc szuka sposobów załatania dziury w budżecie.

Rok 2014 to nowa fala kontroli skarbowej.  

Gdzie pojawiają się kontrolerzy, na to pytanie dość łatwo odpowiedzieć.

Są wszędzie tam, gdzie są słabi, biedni i drobni przedsiębiorcy zatroskani w swoich zmaganiach z codzienną rzeczywistością i realiami życia dość często znajdują się na skraju upadłości z wizją tragicznej przyszłości.

To dobry i łatwy kąsek dla kontrolerów UKS, tu łatwo jest zrealizować zadania, jakie im stawia nasze pazerne Państwo.

Bazar, targowisko, giełda to duże place handlowe skupiające jeszcze dość liczną rzeszę handlujących, pragnących w ten sposób zarobić na utrzymanie własnej rodziny. Większość z nich samodzielnie prowadzi rozliczenia i dokumentację. Ten fakt to łakomy kąsek dla UKS, tu zawsze ktoś się może w czymś pomylić, czegoś zapomnieć a ponadto nie stać go na prawnika i obronę.

W Starachowicach od około miesiąca kontrolerzy pojawiają się prawie w każdy dzień targowy i zawsze osiągają zamierzony efekt w nakładaniu kar, tak też było i 20-tego lutego na targowisku miejskim w Starachowicach. Ekipa kontrolerów pojawiła się z asystą Policji, urzędnicy udali się w poszukiwaniu " Przestępców" czyli zwykłych biednych przedsiębiorców. Kontrolowano obcokrajowców a przede wszystkim polskich przedsiębiorców. Jedną z osób, która szczególnie akcentowała swoje zaangażowanie w uzyskaniu jak najlepszych wyników w nakładaniu kar była pani mgr Agnieszka P. inspektor kontroli skarbowej.

Według opinii handlujących jest ona im znana z bezwzględności, wręcz perfidnego zachowania i stosowania praktyk, o jakie oskarżano agenta Tomka. Kary nakładano nawet za brak dowodu osobistego, co oznacza, że zależało im na wykonaniu planu.

Co cechuje naszych kontrolerów to fakt bycia urzędnikiem a to oznacza brak bycia człowiekiem, ten fakt oznacza jeszcze jedno, urzędnik nie posiada duszy, serca, litości a na domiar złego dość często zachowuje się wręcz chamsko i przejawia cechy osoby nierozumnej, krótkowzrocznej.

Starachowice jest miastem ludzi bez pracy i pracujących za bardzo niskie wynagrodzenie. Ludzie młodzi, zdolni i pełni sił wyemigrowali za pracą, w mieście rzadko spotyka się młodzież, na takim placu jak targowisko spotyka się tylko osoby dorosłe a wręcz w podeszłym wieku.

Miasto po prostu umiera, coraz słabiej funkcjonują drobne sklepy wypierane przez duże molochy typu Biedronka, Carrefour, Tesco czy też tzw. Galerie handlowe.

Tak wygląda dziś dzień handlowy, gdzie są te dawniejsze tłumy kupujacych i handlarzy, za przyczyną UKS jest ich coraz mniej.

Pomimo ogromnego bezrobocia i wszechobecnej biedy w pobliżu targowiska miejskiego powstaje kolejna galeria handlowa.

Według włodarzy miasta starachowiczanie na nią czekali wiele lat, według zwykłych starachowiczan jest im niepotrzebna a wręcz szkodliwa. Te częste kontrole skarbowe oraz sposób, w jaki są przeprowadzane i karani drobni handlowcy stwarza wrażenie symbiozy z powstającym nowym molochem handlowym.

Zniszczyć drobny biznes i konkurencję dla wielkich to cel rozwoju gospodarczego w Starachowicach.

Takie wnioski snują się same na tle obserwacji zmian w tym mieście, te zmiany to zmiany na gorsze,ludzie słusznie obawiają sie o swój dalszy los. Nikogo nie interesuje fakt, że ludzie stracą możliwość utrzymania swoich rodzin zwiekszając statystyki bezrobotnych, nikogo nie interesuje, że ludzi strasznie się krzywdzi, wprowadza się ich w choroby psychiczne, wywołuje u nich ogromne napiecie nerwowe i stres, który doprowadza do tragedii.

Kontrolerzy UKS oprócz własnej satysfakcji z osiąganych wyników i nagród za dobrą pracę zapominają o jednym. Jest takie przysłowie „ Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść”.

A jak „Murzyn” odejdzie to nikt go już nie przyjmie i kochać też nikt go nie będzie.

Trzeba będzie czujnie spać!

Spać w Polsce bez pracy, bez opieki zdrowotnej, bez perspektyw na dalsze życie, której nikt nie chroni i nikogo nasz los nie obchodzi.       

           

KOMENTARZE

  • Tak jest w całej Polsce...
    Okupacja administracyjno-fiskalna niszczy indywidualną przedsiębiorczośc, bo Kapitalizm Globalistyczny (który nie płaci podatków) kupił sobie w Sejmie ustawy niszczące tą przedsiebiorczośc, która w swojej masie byłaby poważną konkurencją dla niego. Więc urzędnicy, będący de facto funkcjonariuszami Kapitalizmu Globalistycznego niszczą polskich indywidualnych przedsiębiorców
  • @Jan Paweł 22:27:03
    Tu masz rację. Jest to proces ogólnokrajowy wdrożony przez demokratycznie wybrany rząd. Nas boli bezsilność w zachodzących procesach.
    Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY