Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
129 postów 302 komentarze

solidarni 2010

MrKrzysiek - Jestem zwykłym człowiekiem który zdobył wszechstronne doświadczenia przeżył trochę lat i umie wyciągać wnioski. Dziennikarz neon24.pl

Potrzebna pilna zmiana w Konstytucji RP.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bezprawie ogarnęło wszystkie dziedziny naszego życia. Sądy zamieniono w teatry, polityka to jedno wielkie przedstawienie, żyjemy w Matrixie! Nasze życie to jedna wielka obłuda!

 

Dlaczego posłowie oszukują naród?

Dlaczego niszczą nasz przemysł i gospodarkę?
Dlaczego władza pracuje tylko dla uzyskania własnych indywidualnych korzyści?
Dlaczego pracodawcy nas wykorzystują?
Dlaczego służba zdrowia źle funkcjonuje?
Dlaczego sprzedają naszą skórę?
Dlaczego policja nas nie broni?
Dlaczego okradają nas podatkami?
Dlaczego mamy tyle fotoradarów?
Dlaczego oszukują nas w marketach?
Dlaczego mamy wadliwie działające systemy informatyczne?
Dlaczego wybieramy nie tych, co chcemy a tylko z pośród tych, których nam wskażą?
Dlaczego wszyscy nas oszukują?


Podstawową przyczyną tego zła jest brak możliwości prawnych w celu egzekwowania i przestrzegania prawa.
Tu wielu oburzy się, że przecież mamy sądy, do których możemy zwracać się o pomoc w każdej sprawie.
To prawda, mamy prawo i na tym się wszystko pozostałe kończy!
Samo prawo daje nam tylko pozorne bezpieczeństwo, bo jeśli to prawo jest tylko ustawowe, papierowe i statyczne to tak naprawdę nie funkcjonuje.
Dlaczego nie funkcjonuje?

Dlatego, że sędziowie sami nie przestrzegają prawa!
A dlaczego go nie przestrzegają?
Dlatego, że stworzono im takie możliwości!
Jako naród zostaliśmy przez wiele lat przemian oszukiwani i nauczeni dbania o własną skórę i ta zasada siedzi w nas głęboko i to w każdym z nas z mniejszym lub większym zaangażowaniem. Sędziowie przodują w tym dbaniu o siebie samego a Konstytucja RP daje im do tego pełne prawo!
Mamy tu do czynienie ze świadomą manipulacją w celu stworzenia organu sprawiedliwości chroniącego indywidualne interesy elit oraz swoich własnych.
Takie demokratyczne zapisy jak podane poniżej zapewniają im bezkarność w popełnianiu przestępstw wszelkiego rodzaju.   

Niezawisłość sędziowska konstytucyjna zasada wymiaru sprawiedliwości, zgodnie, z którą sędzia rozstrzygając sprawę podlega wyłącznie Konstytucji i ustawom, nie podlega żadnym naciskom i żadnym zależnościom z zewnątrz, szczególnie ze strony władzy wykonawczej. Niezawisłość jest niezależnością sędziego w orzekaniu, nie oznacza natomiast braku podporządkowania służbowego.

Tak!
Mamy tu do czynienia z całkowitym bezprawiem, jako, że sama konstytucja nikogo nie broni i nic nikt nie może zrobić, jeśli sędzia łamie jej zasady!
Podporządkowanie mniejszego przestępcy uzależnionego od zaleceń większego przestępcy daje nam tyle, że nie mamy żadnych szans prawnych na uzyskanie sprawiedliwości.  

Art. 178. 

1.    Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom.

Ponownie to samo!
Co to znaczy dla zwykłego człowieka, że sędzia podlega Konstytucji czy ustawom?
Odpowiem. To znaczy, że nie podlega żadnym zasadom prawa i nie odpowie za jego łamanie.  

Art. 180. 

1.    Sędziowie są nieusuwalni.

To kolejny przywilej, który daje pewną dobrze płatną pracę plus ogromne bonusy tym i tylko tym, którzy umieją wykorzystać to prawo dla potrzeb własnych oraz zapewnienia bezpieczeństwa swoim kolegom oraz władzy rządzącej.

Immunitet sędziowski

Zgodnie z art. 181 Konstytucji RP, sędzia nie może być, bez uprzedniej zgody sądu dyscyplinarnego określonego w ustawie, pociągnięty do odpowiedzialności karnej ani pozbawiony wolności.

Nasza kochana Konstytucja zapewnia sędziom całkowite bezpieczeństwo!

Art. 173. 

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

 

To kolejny artykuł, który daje szerokie możliwości łamania prawa!

 

Art. 186. 

1.    Krajowa Rada Sądownictwa stoi na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

No to mamy dopełnienie!

Krajowa Rada Sądownictwa zamiast sprawować kontrolę i dbać o praworządność, stoi na straży przestępców!

Przepraszam sędziów, którzy do tego grona nie należą, jeśli tacy są, a mam nadzieję, że jak wszędzie to i tu też się tacy zdarzają. Praca jest ciężka porównywalna z górnictwem tylko umysłowa. Szkoda, że wbrew temu co piszą, panuje ogromna zależność i solidarność zawodowa chroniona prawnie. To można zaliczyć do precedensów gdzie możliwość łamania prawa jest jest chroniona przez Konstytucję! 

 Pozdrawiam  

KOMENTARZE

  • Nie możemy liczyć na sędziów, trybunały ...
    Prof. Ryszard Legutko: Nie robi to wrażenia na Platformie Obywatelskiej i PSL, a co gorsze – nie robi to specjalnie wrażenia na władzy sądowniczej. Prezesi głównych trybunałów już się wypowiedzieli, a trudno sobie wyobrazić, żeby sędziowie, którzy będą rozpatrywali skargi wyborcze, zaprzeczyli swoim przełożonym, czy najwyższym autorytetom władzy sądowniczej. To są rzeczy bardzo niepokojące. Z jednej strony - pycha i arogancja polityków, którzy doskonale wiedzą, że cała sprawa jest nieczysta, a prezentują postawę „co nam możecie zrobić.” Z drugiej - władza sądownicza, która w systemie demokratycznym powinna temu przeciwdziałać, ale tego nie czyni. A nie ma siły, żeby nie doszło przy tych wyborach do zafałszowań na dużą skalę. Tłumaczenie tego błędami wyborców, niefortunnym tekstem instrukcji, czy niefortunną formą kartki wyborczej, nie daje odpowiedniego wyjaśnienia. Nie może być tak, że różnica pomiędzy sondażem powyborczym, a oficjalnym wynikiem wyborów do sejmików wynosiła aż 7 proc.Tu rzeczywiście jakieś zafałszowania były na sporą skalę. Zwłaszcza, że widać wyraźnie jedną partię, która jest tego beneficjentem. >>> http://nichcik.neon24.pl/post/115927,o-21-00-w-niedziele-zapytajmy-pis-i-pkw-sprawdzam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY