Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
129 postów 301 komentarzy

solidarni 2010

MrKrzysiek - Jestem zwykłym człowiekiem który zdobył wszechstronne doświadczenia przeżył trochę lat i umie wyciągać wnioski. Dziennikarz neon24.pl

Wojna o Trybunał!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na 15 sędziów Trybunału Konstytucyjnego, jedynie 2 było z PiS.

   

                    Rząd Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął swoją pracę.
    Aby spełnić przedwyborcze obietnice i zmienić niewłaściwe i destrukcyjne ustawy wprowadzone przez koalicję PO-PSL, ostro zabrał się do pracy.
Jednym z kluczowych problemów była naprawa i zmiana składu sędziów Trybunału Konstytucyjnego. TK powstał i realnie zaistniał w 1985 roku.
W założeniach miał on rzekomo spełniać sądową kontrolę zgodności ustaw z konstytucją we współczesnym świecie.
W rzeczywistości było to ciało powołane przez komunistów i składające się z upolitycznionych sędziów.
Trybunał stał się najważniejszą formą władzy w Polsce. Żadna ustawa, która nie odpowiadała władzy nie mogła zostać zatwierdzona przez Trybunał, jako zgodna z konstytucją.
W ostatnich ośmiu latach absolutną władzę w Polsce sprawowała partia Platforma Obywatelska i choć niektórzy mogą zarzucać, że nie mieli większości i rządziło również PSL, to jak powszechnie wiadomo, władza należała tylko do PO.
PSL była i jest partią płynną i bazującą wyłącznie na profitach a ponieważ brak jej znaczącego poparcia społecznego sama nie uzyskałaby żadnych profitów.
Stanowiska, wolna ręka w zatrudnianiu swoich rodzin, znajomych, przymykanie oka na ich pracę i dochody wystarczyły, aby PSL w całości popierało działania PO.
W ten sposób PO przez osiem lat rządziło bezwzględnie i żadna opozycja nie miała nic do powiedzenia.
Żadna propozycja zmian, żadne przeciwdziałania opozycji nie mogły nic zmienić.
Dziś zrobiono wielką aferę, że PiS uzyskało większość i automatycznie wszczęto na nich nagonkę.
Określono, że to wyjątkowa sytuacja, że jedna partia ma większość i nie potrzebuje do rządzenia koalicjanta.
Przez osiem lat PO miało taką władzę, obsadziło swoich zwolenników wszędzie, dużą wagę odegrały tu media, z którymi PO jest za pan brat. I tak teraz te media rozpoczęły natarcie na wszystko, co dotyczy PiS.
Do tego celu wykorzystano tak jak wcześniej zaprzyjaźnionych fachowców, znawców od polityki, prawników, polityków, którzy mają na celu zdyskredytować wszelkie prace, nowego rządu, podważyć każdą decyzję, wprowadzić wątpliwość przy każdym działaniu.
To sprawdzona komunistyczna taktyka działania i manipulacji.
Władze PO spodziewały się swojej przegranej w wyborach, ale władzy nigdy nie chciały oddać i jeszcze przed zakończeniem wbrew prawu i zwyczajom zmieniono skład sędziów Trybunału Konstytucyjnego.
Warto zauważyć, że do 6 listopada na 15 sędziów Trybunału Konstytucyjnego, jedynie 2 było z PiS.
A od 7 listopada wszyscy mieli być z PO.
Taki skład zapewniałby Po bezpośredni wpływ na zmiany ustaw ( ciągły wpływ na zmiany, pomimo utraty władzy). Większość polityczna PO w Trybunale Konstytucyjnym dawałaby nieograniczone możliwości i uniemożliwianie wprowadzenia nowych ustaw, wypełniania obietnic społecznych nowej ekipie władzy, jaką stała się PiS.
PO wciąż nie pogodziło się z porażką, poprzez rzekome autorytety wprowadza do opinii publicznej dezinformacje i wątpliwości dokonując próby dyskredytacji PiS i Prezydenta RP.
Polacy w ostatnich wyborach ostatecznie oddali władzę Prawu i Sprawiedliwości.
Ośmioletnie rządy PO-PSL doprowadziły Polaków i Polskę na samo dno. Dno, o którym wie znaczna część Polaków a nic nie wie koalicja PO.
Perfekcyjnie okłamywano naród głosząc propagandę sukcesu, podkreślając znaczący rozwój Polski, spadek bezrobocia, doskonałą kondycję finansową na tle innych państw UE.
Tym czasem biedni Polacy, bez pracy, zasiłków, bez perspektyw na poprawę i stabilizację życiową, zakredytowani po uszy, zostali pozostawieni sami sobie na pastwę losu.
Ale czy nie bieda utrzymywała PO przy władzy?
Czy nie strach przed zmianami i wojną dał PO kolejne cztery lata władzy?
Czy nie strach przed jeszcze gorszą sytuacją dał możliwość pracodawcom łamanie praw pracowniczych?
Czy to nie ustawy tworzone przez PO i dla Po umożliwiły wzrost i szeroka falę korupcji?
Czy to nie pokazywanie jak władza PO kradnie i jest bezkarna, tworzy z ludzi złodziei?
Czy to nie władza PO wciąż jest bezkarna?
Czy to nie PO powinno spowiadać się z kilku tysięcy afer, do jakich doprowadzili w ciągu tych ośmiu lat?
Gdzie się podziały nasze wspólne pieniądze?
Gdzie są oszczędności ze składek ZUS?
Co się stało z naszym kapitałem sprytnie nam odebranym z OFE?
Czy PiS nie ma racji, że chce naprawić to, co PO zniszczyło?
Czy PiS nie ma racji, że chce mieć możliwość dokonywania zmian na lepsze?
Czy 500zł, co miesiąc na dziecko to coś, co trzeba krytykować?
PO jeszcze przed utratą władzy utworzyło sobie polityczne zaplecze, to zaplecze protegowane i finansowane uzyskało możliwość mącenia w ludzkich umysłach, co teraz czyni.
Wszechobecna Nowoczesna i Ryszard Petru starają się jak mogą, aby zniweczyć obietnice PiS i doprowadzić PO w nowej odsłonie koalicyjnej do władzy.
Petru zakłada "czarną księgę" rozliczania PiS i podburza do buntów ulicznych!
To już niebezpieczny fanatyzm!
Ten człowiek zachowuje się jak anarchista!
Ten popis jedności Nowoczesnej z PO nabiera niebezpiecznego tępa.
Nie pamiętam, aby ktokolwiek do tej pory zachowywał się tak fanatycznie jak Ryszard Petru i jego młodzi i niedoświadczeni współpracownicy.
Ci młodzi ludzie dali się zmanipulować cwaniakom takim jak Petru i robią z siebie błaznów przed kamerami.
Oglądając obrady Sejmu widać brak logicznego rozumowania i podejmowania osobistych a nie politycznych decyzji wśród nowych posłów Nowoczesnej.
Prawo i Sprawiedliwość ruszyło z dobrym programem naprawy Państwa, natomiast PO i Nowoczesna zajęły się polityczną propagandą i ogłupianiem społeczeństwa.
Podczas tej walki o Trybunał odkryto całą prawdę, o co walczy PO i Nowoczesna, czym tak naprawdę jest dotychczasowy Trybunał Konstytucyjny.
To nie skład światłych, niezależnych i niezawisłych sędziów, to ciało czysto polityczne, partyjne działające na poziomie wzajemnych interesów.
Dlaczego robi się tyle zamieszania, podnosząc argumenty o zamachu stanu, pogwałceniu demokracji?
Dlaczego padają propozycje, że sędziowie powinni zostać wybrani po równo z każdej partii?
Dlaczego nikt nie miał takich wątpliwości czy zastrzeżeń do chwili przejęcia władzy przez PiS?
Dlaczego nikomu nie przeszkadzało, że w Trybunale znaczącą większość stanowili sędziowie z wyboru PO?
Dlaczego nikomu nie przeszkadzało przedwczesne, nie zgodne z prawem i zwyczajami dokonanie wyboru nowych sędziów przez odchodzącą PO?
Dlaczego żaden konstytucjonalista, prawnik czy inny autorytet nie zgłaszał nawet wątpliwości?
Dlaczego na prośbę Prezydenta Andrzeja Dudy PO nie powstrzymało się z tym wyborem i dokonaniem zmian w Trybunale?
Sprawa jest jasna tak jak z kasą, jeśli nie wiadomo, o co chodzi to wiadomo, ze chodzi o utrzymanie ciągłości władzy a PO nie może pogodzić się z jej stratą.
To nie tylko sama władza, oni mają zobowiązania do wykonania, przecież nikt prawidłowo myślący i wykształcony za darmo nie działałby na szkodę własnego państwa przez osiem lat!
Oddanie władzy w ręce PiS to również zagrożenie ujawnienia wielu spraw i być może wyciągniecie odpowiedzialności, co do tych, którzy mają coś na sumieniu!
   

 

KOMENTARZE

 • 5* -Bo więcej się nie da.
  -Bóg zapłać za dobry wpis. Pozdrowienia -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • Wielka szkoda ze rządzi PIS a nie MY SŁOWIANIE !!!!!
  Zapewniam was że szybko byśmy sie rozprawili ż żydowska zdradą !!
  wszyscy [ którzy by nie zdążyli uciec z Polski ] zostali by w try miga rozliczeni i ! ]
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! rozwiązać żydowski Trybunał Stanu bo to żydowska piąta kolumna w Polsce !!!!
 • @
  "W rzeczywistości było to ciało powołane przez komunistów i składające się z upolitycznionych sędziów."
  _ dalej nie przeczytałem bo późno. Odwołanie się do "komunistów" jest niepotrzebne i mydlące oczy. Tak samo z "upolitycznionymi sędziami".
  Nie powinno się gmatwać sprawy lecz mówić po imieniu i jak naprawdę jest.
  Skład sędziowski został stworzony w celu zabezpieczenia tyłów mafii korupcyjnej na wypadek gdy owi stracą władze. Miało to uniemożliwić
  wszelkie procesy oraz osądy Trybunału Stanu.

  PS: w identyczny sposób za kilka lat postąpi PiS.
 • autor
  Ble,ble, ble, Co za banderowskie wypociny, które są wymysłem przedszkolaka. Prymitywna propaganda na rzecz POPIS-u czyli dawnego Ajwajesu.
  Czym różni się czerwony prokurator Piotrowicz od czerwonego Rzeplińskiego, tylko tym, że Rzepliński nie był odznaczony medalem za propagowanie pzpr-u a Piotrowicz był, jeszcze w dodatku oskarżał działaczy Soli w stanie wojennym. Czym różnią się obecni sędziowie TK o kandydatów pisuaru, tylko tym, że więcej z pzpr-u jest obecnych kandydatów do TK. Walka o TK między tymi samymi masonami jest tylko dla takich jak autor bezmyślnych ludzi, którzy dają się naiwnie manipulować.
  Zajmowanie się TK, jest dla Lipińskiego, Kaczynskiego, Waszczykowskiego, Macierewicza odwróceniem uwagi od przyśpieszenia przez tych zdrajców Polski realizowania polityki imperialistycznej usraela dla nowego porządku światowego. Ci zdrajcy wysłali już 6 samolotów F-16 do Izraela w celu walki z legalnym rządem AlAsada w Syrii, ci zdrajcy poparli NATO w ich zbrodniczym zabójstwie pilota rosyjskiego, który walczył z PI, w/w zdrajcy nie cofnęli dezycji o 7,2 tys. przyjęcia islamistów do Polski, wręcz przeciwnie wsparli islam w Turcji 300 mln zł, podobnie jak Kopacza wsparła 100 mln $ banderowców żydów z uapdłęj Ukrainy.
  Uwaga, ci zdrajcy w/w w ramach NATO finansują i wspierają ISIS oraz ich w pełni kontrolują. Wszystko wskazuje na to, że siedzibą PI jest Pentagon. Budowniczowie z usraela chcą ciągłęj pełzającej rewolucji w Europie, po to ściągają do Europy mln islamistów.
  Proszę zauważyc, że jak dotychczas islamiści nie maszerują do Arabii Saudyjskiej, Izraela, USA, Kataru, dziwnym trafem maszerują do Europy. Globaliści, przyspieszają w ten sposób realizowanie NWO.
  Ci zbrodniarze z NWO, po klęsce ISIS w Syrii z rąk Rosjan, w osobie Sorosa chcą zdestabilizować Niemcy i Francję (oczywiście przy pomocy Merkel, Holland) narody Niemiec i Francji, by ci zajęci byli zamachami a nie spokojnym własnym zyciem. Usrael chce doprowadzic do tego aby w tych krajacch był stan wojenny ciągle, by zawsze rządzili tam masoni i oddani zdrajcy banksterom z usraela. Obawiają się, że w EZ (Francja, Niemcy) dojdą do władzy siły narodowe, co już to widać wyrażnie w Francji. Podobnie z krajami Europy Wschodniej. Tu mają pod kontrolą wszystko oprócz Węgier, banksterzy przy pomocy w/w zdrjców min. z Polski budują tzw. ścianę wschodnio - południową odradzającą od Rosji, tak by Rosja nie współpracowała z Francją i Niemcami. (tzw. osaczanie Rosji)
  Dlatego min. banksterzy rzucili okruchy z stołu dla Polaków w postaci 500 zł oraz podwyższenie kwoty opadatkowania, by ci zajęli się kośćmi rzuconymi im przez masonów z pisuaru.
  A Pani Szydło i jej kilku ,,przydupasów" z rządu ma zajmować się rozdziałem cebuli i kartofli, a nie geopolityką, ta zostawiona jest dla absolutnych wrogów polaków ja ci w/w na czele z tym co nawet na rowerze nie potrafi jeżdzic, ale ma przetarte ogromne ścieżki przez strasznych terrorystów z układu usraelskiego.
  Reasumując, PiS potrzebny im jest tylko do wprowadzenia szybciej i w sposób wiarygodniejszy totalitarnych, zbrodniczych rządów światowych, a nie do odbudowy prawdziwej Niepodległości Polski. PiS gdyby był pro-polski i chciał zmieniać system, to natychmiast wypowiedział był Traktat Lizboński, układ z Schengen, wystąpienie lub zawieszenie w ramach NATO oraz z UE. Anulował ustawę o okupacji obcych wojsk terytorium Polski. Zmienił Konstytucję tak by Polski pieniądz był motorem napędowym polskiego rozwoju. A co mamy w zamian, sztuczne przepychanki, które w ogóle są bez znaczenia, kto będzie zasiadał w TK, to sztuczny, chory twór, czas pokazał, aby zmienić tą anarchiczną instytucje dla dobra Polski a nie bawic się z kliką totalitarnych pseudopolityków.
  Pis to tylko przedłużenie łąpy zbrodniarzy z NWO na terytoirum Polski.
  Czy pojmie to mały móżdżek autora to.
 • @ele 08:20:01
  Najpierw trzeba stworzyć listę prawdziwych Słowian - Słowianie to ludzie „znający słowa”, potrafiący mówić (zrozumiale). Każdy polityk posługuje się mową niezrozumiałą i wielowątkową, tak aby słowo miało wiele znaczeń a prości ludzie nie odczytali prawdziwej ich intencji.
  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 09:57:11
  To, ze pańska kariera polityczna miała same negatywne rezultaty nie upoważnia pana do obrażania nikogo.
  Czytam pana artykuły i na ogół mi się podobają w wielu sprawach zgadzam się z ich treścią ale nie rozumiem takiej wściekłości.
  Pana światły mózg powinien zrozumieć w jakiej sytuacji znajduje się obecnie Polska, kto nią zarządzał i jak nas uzależnił, tego nie da się od tak zmienić. Ważną rzeczą jest też świadomość społeczna a ta jest na zerowym poziomie i tak w obecnej chwili taki Petru może doprowadzić nawet do wojny domowej i przejąć władzę a to już pan zna.
  Polacy zostali ogołoceni z wiedzy, odebrano im wolność, odebrano swobodę wypowiedzi, odebrano stabilizację materialną. Odczytują przekazy TV na zasadzie im więcej osób szczeka w ten sam sposób, ci mają rację a do prawdy nie dochodzą ponieważ stracili wiarę w sprawiedliwość. Poddali się bez walki.
  Wokół naszych granic mamy dwóch odwiecznych wrogów i obaj są silniejsi od Polski. Z historii wiemy, że pomoc zewnętrzna zawsze przychodzi zbyt późno lub wcale. Z pana komentarza wynika, że dobry Rząd to taki, który zamiast zadbać o natychmiastową pomoc swoim obywatelom w ich codziennych tragediach życiowych a jest takich setki tysięcy, powinien najpierw zerwać wszelkie kontakty międzynarodowe, złe traktaty i umowy wymiany handlowej i bez własnej armii bez własnej gospodarki, bazując na swojej walucie rozwijać kraj.
  Teraz rozumiem dlaczego przez tyle lat nie udało się panu zrobić kariery politycznej, jest pan zbyt radykalny i porywczy.
  Przepraszam jeśli w czymś uraziłem ale powinien zastanowić się co pan pisze w swoich komentarzach i nie obrażać innych.
  Pozdrawiam
 • Stara Baba P.S. DOKŁADNIE OKREŚLA w czym rzecz...
  bez Jezusa jako Króla Polski nie ale to dopiero praktycznie za rok.
  Wtedy też zmieni się prezydent USA na niezalezny od finansjery jak to Pan Gary North przewiduje.
 • Wrzodak Z. To prosze podać algorytm...
  jak Polacy we własnym kraju mają przejąć władzę ?
 • Wrzodak Z. WZYWAM PANA BY....
  zaprzestał argumentów co do osoby a pisał tylko co do sprawy lub zachowania.
  Polecam :
  http://www.freemansperspective.com/speak-to-the-brainwashed/

  ,,Twoim zadaniem jest mówić prawdę, wziąć ich strzały i się uśmiechnąć. Nie ma znaczenia, że ​​są one całkowicie błędne; więc byłeś w jednym czasie."

  A kiedy taki gra swoją grę, powiedz mu, że jest artystą ataku, zastępując dominację goryl stylu dla ludzkiego zrozumienia. Potem uśmiech i odejść.
 • @MrKrzysiek 11:02:15
  Widzę, że autor śledzi moją karierę polityczną, który twierdzi, że miałem same negatywne rezultaty. Życzę powtórzenia przez autora takiej kareiery politycznej i dalej żyć z czystym sumeiniem z podniesionym czołem.
  Rzeczywiście, gdybym przyjął propozycję bycia karierowiczem, darmozjadem, leniem, pachołka kosmopolitycznego, kaiere plityczną robiłbym nadal, ale ja jestem z innej gliny tzn. z polskiej gliny i w dodatku wychowany w domu Katolickim.
  Karierowiczostwo jest mi obce, nie każdy może byc Piotrowiczem, czy innym agentem obcego interesu, niestety ale 99% obecnej klasy politycznej to służba obcym. To widać gołym okiem, tylko trzeba dużo czytać i analizować sytuację, a nie podniecać się propagandą i okrągłymi słówkami agentury. Bycie posłem i w dodatku pracowitym, co przekłada się na zdobywanie wiedzy, prostuje uczciwego człowieka. Jeszcze raz podkreślam, że awantura o TK to odwracanie uwagi o spraw geopolitycznych, odwracanie uwagi od podjęcia zmian systemowych w Polsce. Chodzi o to Kaczyńskiemu, by ministrowie i jego partia realizowała interesy usraelskie w Polsce, takie jak prowadzenie wojny medialnej przeciw Rosji, udziału w wojnie przeciw powstańcom donieckim, przeciw legalnym włądzom Syrii, kto nie z Izraelem ten ma bomby nad głowami, taka dyktatura nie może być uznana przez porządny swiat. Realizowanie polityki banksterskow światowych, zadłużać Polskę w obcych instytucjach finansowych, zwiększać dług publiczny, zwiększać obsługę długu publicznego, tak by co roku haracz dla światowego sjonizmu wynosił minimum 100 mld zł i tak się dziej i tak będzie realizował ten scenariusz Kaczyński, ponieważ on jest do szpiku kości ich człowiekiem.
  To co widzę jest dla mnie przerażające i nie mogę pogodzić się z faktem, że ludzie w zasadzie zacni tak dają się bzmyślnie osaczać jednemu wyjątkowemu oszustowi politycznemu, któremu zależy na służbie usraelowi i gotowy jest poświęcić nasz Naród, by spełnić się przed swoimi mocodawcami. Tak jest dzis i było przez ostatnie 35 lat.
  Także problem jest z wiedzą i uświadamianiem ludzi tzn. pokazywać prawdę, a nie isć na zgniłe kompromisy. Trzeba umieć odróżniać prawdę od kłamstwa. Zachęcam przeczytać książkę dziennikarza śledczego Leszka Misiaka pt. Prawicowe dzieci - blef IV RP.
  ps. ostanie zdanie w poprzednim wpisie niepotrzebne z mojej strony. Sory!
 • @Wrzodak Z. 21:30:37
  Nie marzę o karierze w polityce ale dziękuję za życzenia.
  Nie popieram części twierdzeń w tym komentarzu lecz szanuję zdanie każdego.Przyjmuję przeprosiny za ostatnie zdanie w poprzednim wpisie ale w tych przeprosinach zapomniał pan o pierwszym zdaniu, panie Z.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY