Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
129 postów 301 komentarzy

solidarni 2010

MrKrzysiek - Jestem zwykłym człowiekiem który zdobył wszechstronne doświadczenia przeżył trochę lat i umie wyciągać wnioski. Dziennikarz neon24.pl

CZY W POLCE SĄ JESZCZE POLACY!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Propaganda komunistyczna opanowała kraj i nabrała takiej mocy, że potrafiła dokonać spustoszenia w umysłach nawet wykształconej części społeczeństwa.

 Obserwując inne narody łatwo można zauważyć, że obywatele tych państw wzajemnie się popierają.
Takie poparcie widać w sferze publicznej jak i w indywidualnych zachowaniach cudzoziemców bez względu na to czy występują oni, jako turyści czy też wszelkiego znaczenia goście.
  Każdy naród walczy o swoją tożsamość, suwerenność i ogólnonarodowe dobro.
  Polska w tym świetle wypada bardzo blado. Polacy w kraju starają się dbać o własne dobro, dobro ogółu jest niezauważalne.
Polacy za granicą stają się dla siebie obcy i nieuczciwi a niekiedy stają się dla siebie wrogami.
 Od co najmniej 25 lat w Polsce dochodzi do ciągłych zmian a jedną niezmienną jest przejawiający się oddech komunistów, który choć już oficjalnie nie istnieje, to jednak czuje się doskonale a nawet w ostatnich ośmiu latach znacznie się wzmocnił.
  Propaganda komunistyczna opanowała kraj i nabrała takiej mocy, że potrafiła dokonać spustoszenia w umysłach nawet wykształconej części społeczeństwa.
 Głównym hasłem propagandowym komunistów jest „ Demokracja ”. Demokracja, którą komuniści łamią a na którą powołują się oskarżając PiS. Demokracja dla osiągnięcia własnych celów, własnych interesów. 
  Dziś spotykamy się z precedensem, który jest hańbą dla całego naszego narodu!
Donosicielstwo na swój kraj na forum międzynarodowym i działanie na jego szkodę w imię kariery własnej z korzyścią dla zarządzających UE, tego jeszcze nie było, ale to jeszcze nie wszystko.
   Ludzie, którzy doprowadzili do upadku państwa, likwidacji przemysłu, sprzedaży majątku narodowego, odebrali społeczeństwu oszczędności całego życia, pozbawili społeczeństwo opieki socjalnej i zabezpieczenia emerytalnego, pozbawili stabilizacji i zniechęcili do bycia i życia w Polsce, ludzie ci wciąż plują, szczują i podburzają.  Dla niewtajemniczonych zaznaczę, że tu nie chodzi o PiS jak wskazują media, ale właśnie o ludzi z PO, PSL i Nowoczesnej.
   Promotor Donald Tusk, wskazał im drogę działania. Za sprzedaż majątku narodowego i pozbawienie obywateli swojej własności w celu zaspokojenia części roszczeń żydowskich otrzymał nagrodę w postaci stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej z pensją 105.000zł miesięcznie.
 Ponadto na wynajem mieszkania dostał 3,8 tys. euro (ok. 16 tys. zł) miesięcznie, a na przeprowadzkę jednorazowy dodatek w wysokości 50 tys. euro (ok. 220 tys. zł).  Izrael obawiał się tylko Lecha i Jarosława Kaczyńskich, jako tych, którzy uniemożliwią Tuskowi dokonanie takiego szwindlu. Tu były przez Izrael czynione międzynarodowe działania naciskające na Prezydenta L. Kaczyńskiego dotyczące roszczeń żydowskich. Kontynuatorką działań na rzecz Żydów została pani Ewa Kopacz, która dążyła do sprzedaży lasów państwowych przeznaczając otrzymane dochody na zaspokojenie roszczeń żydowskich.  
   Ten wskaźnik działania jak widać dla pozostałej elity Platformy Obywatelskiej jak i bankstera, pozbawionego elementarnych zasad moralnych Ryszarda Petru, ze swoją Nowoczesną świtą, jest dość czytelny i nakreśla dalszy plan działania.
   Sędziowie TK, złamali prawo na wielu poziomach dając czytelny obraz swojej przynależności politycznej z dążeniem do utrzymania ciągłości władzy. Nie ma tu mowy o żadnej niezawisłości sędziów.  
    Trybunał Konstytucyjny w tym składzie przestał spełniać swoją funkcję a stał się poplecznikiem sprzedawców i łamaczy konstytucyjnych.
    Sędziowie nie powinni być świętymi krowami, sędziowie powinni również podlegać kontroli i jak każdy ponosić odpowiedzialność cywilną za swoje decyzje.
   Działanie sędziów przeciwko stabilizacji narodowej, przeciwko dobrym zmianom, przeciwko poprawie bytu setek tysięcy obywateli, to przestępstwo dokonywane z ewidentnym łamaniem prawa i Konstytucji RP.
  Zmiana w składzie Rządu i możliwość poprawy bytu obywateli polskich stała się solą w oku komunistów z PO i Nowoczesnej.
   To oznacza dla nich koniec wpływów i możliwości kariery politycznej w obecnym układzie międzynarodowym.
    Celowe osłabianie stosunków międzynarodowych Polski w UE, bezpodstawne wskazywanie na łamanie demokracji, podważanie własnego demokratycznie wybranego Rządu na forum międzynarodowym oraz wśród obywateli polskich, to anarchia i przestępstwo przeciwko Polce, jako państwu, przeciwko Narodowi Polskiemu.
  Moim skromnym zdaniem, jest zbyt dużo osób o nie polskich korzeniach, którzy wciąż piastują interesy obcego kapitału a to przekłada się na relacje wewnątrz kraju i zagranicą. Już same nazwiska sugerują obce pochodzenie.     Oczywiście nie można tego uogólniać, ale jeśli mamy możliwość lustracji i wcześniejszych działań dla lub przeciw Narodowi Polskiemu to wybór powinien być prosty. Trzeba się przyglądać tym ludziom i wyciągać wnioski na bazie ich działań a nie na podstawie opinii pseudo autorytetów. Pamiętacie prof. Bartoszewskiego i jego rzekome zasługi dla Polski?
Kawaler Orderu Orła Białego, honorowy obywatel państwa Izrael.
Bartoszewski nigdy nie był profesorem. Niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych usunęło tytuł profesora dla Władysława Bartoszewskiego, ponieważ go nie posiadał. Według encyklopedycznej wiedzy to autorytet. Bartoszewski miał wykształcenie średnie, gdyż skreślono go z listy studentów w 1962 r.? na UW. Jednym słowem przez wiele lat wprowadzano ludzi w błąd uznając tytuł profesora, Bartoszewskiemu.
W czasie wojny bał się bardziej Polaków niż Niemców, co mogło wskazywać na współpracę, jako kolaborant. Większość informacji na temat życiorysu i historii W. Bartoszewskiego pochodzi z jego osobistych relacji w większości nie do sprawdzenia. Ludzie, którzy go znali i wiedzą, kim był, nazywają go hochsztaplerem a nawet gorzej.
Tak, więc nie dajmy ponosić się emocjom, jakie serwuje nam TVP INFO, TVN, POLSAT i pozostałe polityczne i zagraniczne rozgłośnie z radiowymi łącznie.
Czytajmy prasę lewicową i prawicową, aby mieć porównanie i dbajmy o dobro wspólne Polaków a każdemu z nas będzie się dobrze żyło.
Każdy z nas ma swój czas na tej ziemi a po drugiej stronie wszyscy są sobie równi.  
  

KOMENTARZE

 • co wady narodowe Polaków
  mają wspólnego z komunizmem ?
 • @interesariusz z PL 20:00:45
  Tylko to, że powstały z komunizmu, który wciąż żyje.
  Przykład idzie z góry a niekonstytucyjne ustawy zmuszają ludzi do działań umożliwiających przetrwanie i egzystencję ich rodzin.
 • @MrKrzysiek 20:11:06
  Żeby być świadomym Polakiem, to trzeba trochę inteligencji i nie poddawać się masowej hipnozie. To też wymaga nakładów czasu i chęci, patriotyzm trzeba pielegnowac . Kto nie wie tego jest zdany na pastwę sił hipnotycznych płynących z mediów i staje się tubylcem materialistą, czyli gojem. Teraz każdy kto chce, ma szanse szukać prawdy, trzeba tylko chcieć.Nie ma tłumaczenia że rodzina , pieniądze i zycie wymusza pasywną patriotycznie postawę. Tubylec to potencjalny wróg Polaka, bo nie wiadomo czego się po nim spodziewać, w każdej chwili może zadziałac przeciwko narodowi .
 • Panie MrKrzysiek - musi być Pan bardzo młodym człowiekiem
  Wszystko, co Pan napisał jest w zasadzie OK, ale na miły Bóg, daj Pan sobie spokój z tym komunizmem.

  Po pierwsze w Polsce nigdy go nie było, a poza tym chyba nie chodzi Panu o system społeczno-polityczny o tej nazwie tylko o ludzi, którzy ten "niby to komunizm" próbowali realizować na Polakach. Po prostu chodzi Panu o żydowską V kolumnę - ale być może Pan tego nie wie lub boi się albo wstydzi nazywać rzeczy po imieniu.
  Proszę zatem nie powtarzać idiotycznego hasła powtarzanego przez młodych w zbudowanym przez Żydów RN: "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę" - epoka "niby komunizmu" przynajmniej od 35 lat nie istnieje. A to co łączy okres "niby to komunizmu: 1944-56 i 1980-2015 to władza Żydów.

  Napisał Pan:
  "Obserwując inne narody łatwo można zauważyć, że obywatele tych państw wzajemnie się popierają. (...)
  Polska w tym świetle wypada bardzo blado."

  Niestety, powtarza Pan żydowskie komunały, których celem jest wpojenie Polakom autodestrukcyjnego myślenia o własnej nacji - stwierdzenie to nie ma pokrycia w faktach.
  Zachowanie się Polaków w żydo-reżimowych systemach jest identyczne z zachowaniem się każdej innej nacji - badania socjologiczne prowadzone w różnych państwach nie potwierdzaj pańskiej tezy.
  Owszem, istnieją różnice między Polakami a innymi nacjami na naszą niekorzyść, ale jest to rezultat panoszenia się w Polsce żydostwa od kilkuset lat i opanowania wszystkich sfer funkcjonowania państwa - przecież z Polski właśnie wywodzi się 80% światowej populacji Żydów.
 • *1
  Używanie "komuny" i PZPR jako głównego winowajcy dzisiejszej sytuacji jest nieodpowiedzialne i tuszujące prawdziwe powody sytuacji w Polsce.
 • @Zorion 20:44:26
  Masz dużo racji ale aby przeżyć ludzie zjadali szczury a nawet innych ludzi.
  Kto mieszka w dużych miastach o jeszcze dość wysokiej średniej, nie zna życia w biedzie, bez środków na minimalną egzystencję. Niech ci co krytykują tego typu społeczeństwo spróbują przeżyć tak jak tysiące bezrobotnych rodzin, pierwszy rok z zasiłku 652zł, czyli jeśli rodzina to tylko dwoje osób po 326zł na osobę, dalej już nie wspomnę, jest tyko gorzej. Jak w takich warunkach żyć, korzystać z fatalnej służby zdrowia i myśleć o przestrzeganiu prawa, nie wspomnę o poszukiwaniu prawdy i bycia patriotą. Ci ludzie nie są źli czy dobrzy oni są wytworem zgniłego komunizmu szerzącego się nadal i tworzącego takie a nie inne ustawy tworzące tzw, patologię, przestępców i złodziei.
 • @MrKrzysiek 22:44:29
  Dzieki- serdecznie pozdrawiam. Helena
 • tytuł dowodem
  Propaganda tak namieszała w głowach że niektórzy sądzą na odwyrtkę !!
  " Polska w tym świetle wypada bardzo blado. Polacy w kraju starają się dbać o własne dobro, dobro ogółu jest niezauważalne. " Takie zachowania społeczne zwiemy kapitalizmem
 • @LoneStar1776 05:14:41
  Brakuje zdjęć bram i łuków triumfalnych

  Obsesja , sugeruję rozładowanie napięcia seksualnego.
 • Wszechstronna wiedza?
  Otóż, panie wszechstronny, za zaspokojeniem roszczeń żydowskich głosował także PiS (z wyjątkiem jednego posła), ale z J. Kaczyńskim na czele. Zaś w wyprzedaży majątku tez ma swój niebagatelny udział, czego przykladem jest sprzedaż prawie wszystkich udziałów Stoczni Gdańskiej ukraińskiemu oligarsze S. Tarucie. Trzeba też zauważyć, że wg PiS demokracja jest wtedy, gdy PiS wygrywa.
 • Autor
  Najpierw to, co uważam za szczególnie słuszne:

  1. “Głównym hasłem propagandowym komunistów jest „ Demokracja ”. Demokracja, którą komuniści łamią a na którą powołują się oskarżając PiS. Demokracja dla osiągnięcia własnych celów, własnych interesów”.

  To “demokracja wybiórcza” – zmora “narracji rzeczywistości przez prawo” czyli w wersji pomijającej prawe, moralne ludzkie i duchowe cele sprawiedliwości,
  a do tego w wersji, że to inni mają najpierw spełniać swój obowiązek, wersji prowadzącej wprost do niewolnictwa i faszyzmu, uprzywilejowującego “nadludzi”, podczas kiedy uczciwość nakazuje najpierw spełnić swój umówiony obowiązek, a dopiero wtedy oczekiwać zaspokojenia naszego nabytego w ten sposób prawa - oczywiście niezwłocznego, ale nie z wyprzedzeniem.

  2. "Celowe osłabianie stosunków międzynarodowych Polski w UE, bezpodstawne wskazywanie na łamanie demokracji, podważanie własnego demokratycznie wybranego Rządu na forum międzynarodowym oraz wśród obywateli polskich, to anarchia i przestępstwo przeciwko Polce, jako państwu, przeciwko Narodowi Polskiemu. “

  To bardzo mocno trzeba podkreślić – przestępstwo ma wymiar nie tylko

  - wykroczenia przeciw czyjemuś prawu,
  - czy swojemu obowiązkowi,

  - ale i ludzkim indywidualnym i wspólnotowym, np. narodowym wartościom na każdym ich poziomie – tu poziomie sprawiedliwości (demokracja)
  - i moralnym (anarchia i przestępstwo przeciwko Polsce, jako państwu, przeciwko Narodowi Polskiemu)

  A teraz krytycznie:

  1. “Czytajmy prasę lewicową i prawicową, aby mieć porównanie…”.

  Przecież to bałamuctwo – nawet nie oznacza “prawicy” i “lewicy” politycznych w sensie uprawiania polityki czyli “kierowania się roztropną troską o dobro wspólne” z odmiennych pozycji ideowych, tylko oznacza to, co się realnie dzieje na scenie politycznej opanowanej przez wszelkiego rodzaju oligarchie, patologie, ideologie i oszustwa, a blokujące do niej dostęp politykom.
  Do porównań to trzeba mieć znajomość czystości ducha, idei, wartości ludzkich i narodowych, piękna, dobra, uczuć (nie mylić z emocjami i pożądaniami), człowieczeństwa… Trzeba mieć wyobrażenie jak powinno wyglądać życie pokojowe.
  To z tym wszystkim trzeba porównywać to, co do nas dociera ze sceny politycznej, a nie między sobą.

  2. “…a po drugiej stronie wszyscy są sobie równi. “

  Gorszej ideologicznej (komunistycznej?) propagandy, to chyba nie słyszałem.
  To na ziemi ludzie mają mżonki o równości i budują wokół tego zwodnicze ideologie, choć jedyne, co mogą ustalić to równe traktowanie w relacji wzajemności i korelacji do wolności, braterstwa i odpowiedzialności, przy zachowaniu harmonijności i jednoczesności występowania wszystkich tych wartości - tyle, że to się odnosi do sprawiedliwości wspólnotowej (demokracji), a tego to już wielu nie chce.

  Natomiast w oczach Boga każdy z nas jest zupełnie inny, zupełnie wyjątkowy. Bóg jako Dobry Ojciec kocha wszystkie swoje dzieci, a to właśnie oznacza, że każdego wyróżnia jako odmiennego od wszystkich.
  I dopiero to czyni z Królestwa Niebieskiego perłę drogocenną.
 • @miarka 15:35:41
  Odnośnie punktu 1.Krytyki, chodziło mi o szukanie informacji z każdej strony, politycznej czy niezależnej a nie opieranie się jedynie na jednostronnej informacji pomimo, że pochodzi ona niby z różnych platform. Co do punktu 2. Krytyki, to powinno być to czytelne i jasne dla każdego. Umierając nikt nie zabiera ze sobą dóbr materialnych zgromadzonych na tym świecie i wszyscy w tej kwestii są sobie równi.
  Dążenie po tzw, trupach do sławy i bogactwa tylko zanieczyszcza naszą duszę.
 • @s.r. 60 l. 11:18:03
  Działań PiS nawet w aspekcie szkód dla naszego kraju nie da się w żaden sposób porównać. PO z PSL sprowadziło Polskę na samo dno a zniszczenia jakiego dokonali osiągnęło zenitu.
  Ponadto chamskie, wulgarne i ohydne zachowania członków PO z panem Niesiołowskim na czele obrzydziły wszystkim życie i wprowadziły w nerwicę. Łamanie prawa i Konstytucji przez PO nie odbijało się echem a nawet jak ktoś coś usłyszał to zaraz zamieciono to pod dywan. Obrona i naprawa szkód czyniona przez PiS, okrzyknięta jest zamachem na demokrację itd. PiS jeszcze nie zaczął rządzić a już niszczono ich medialnie i podważano wszystkie postulaty wyborcze. PO nie na rękę aby w Polsce doszło do poprawy życia zwykłych obywateli bo to umniejsza ich rangę w hierarchii i staje się groźne perspektywicznie.
  Przez osiem lat nie zrealizowano nawet podstawowych postulatów z pierwszej kadencji to jak PiS mógłby zrealizować swoje postulaty i to jeszcze w przyspieszonym tempie.
  Jaki naród wiedzie prym na świecie to wszyscy wiedzą lub się domyślają, za owocne działania dla tego narodu odbiera się nagrody i taką odebrał Donald Tusk a jakoś nie widzę w tych nagrodach J.Kaczyńskiego.
  Trzeba też zauważyć, że wg PO demokracja jest wtedy , gdy PO ma władzę i wygrywa.
 • @MrKrzysiek 20:49:00
  Wiem, wiem. Jednak "politykę" można rozumieć i w różnych definicjach, więc i obraz można mieć wypaczony. Grunt, to mieć dobry wzorzec odniesienia, bo wtedy nawet nieważne są porównania "polityk".

  Widzę, że życie pozagrobowe widzisz raczej z pozycji bogacza który trafi do piekła, ja zaś z pozycji tego co przed śmiercią wyzbył się przywiązania do dóbr materialnych (ale nabył perłę Królestwa Niebieskiego)
  :-)
 • @miarka 21:44:36
  Pozycja bogacza jest mi obca, pewne jest tylko, że perspektywy materialistycznej na której bazuje świat, po tamtej stronie każdy jest sobie równy a to daje przekaz, że dążenia mas do bogactwa materialnego są głupotą i brakiem świadomości. Ktoś tu może zarzucić mi, że to ja zgłupiałem bo bez pieniędzy nie da się żyć, ale ilość tego bogactwa i sposób w jaki się je zdobywa powinien stanowić refleksję dla każdego z nas.
 • @MrKrzysiek 14:22:26
  "... perspektywy materialistycznej na której bazuje świat, po tamtej stronie każdy jest sobie równy".

  Ja tam zrozumiałem, że przeciwnie - tam będzie największa możliwa nierówność i każdy będzie odpowiednio nagrodzony - nawet nie tym, co uważa za najlepsze dla siebie, ale i czymś znacznie lepszym, więc i pokrzywdzonych nie będzie.

  Choć ze skutkiem odwrotnym, to dotyczy to również tych, co świadomie i dobrowolnie grzeszyli, nastawiali się na to, by swoje materialistyczne nagrody odbierać już na ziemi.
  Ci za to po śmierci płacić "każdą cenę", z którą się liczyli (a nawet większą) w jakimś miejscu "wymiaru sprawiedliwości"i to raczej nie w zbiorowym kotle w którym "każdy jest sobie równy".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY