Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
129 postów 301 komentarzy

solidarni 2010

MrKrzysiek - Jestem zwykłym człowiekiem który zdobył wszechstronne doświadczenia przeżył trochę lat i umie wyciągać wnioski. Dziennikarz neon24.pl

Kasa fiskalna w 2017 roku? A co z obcokrajowcami?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

od początku 2017 roku obowiązek posiadania i rejestracji sprzedaży za pomocą kas fiskalnych będzie obowiązywał wszystkich polskich podatników. Z końcem 2017 r. przedsiębiorców czeka kolejna wymiana kas!

 

Minister Finansów w § 3 ust. 1 pkt.1 rozporządzeniaw sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących z dnia 4 listopada 2014 r. wskazał jednak wyjątek od tej zasady – przedsiębiorca nie musi kupować kasy fiskalnej, jeśli jego obrót na rzecz osób prywatnych oraz rolników ryczałtowych nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym kwoty 20 000zł.

W tym samym paragrafie minister wskazuje, że zwolnienie obowiązuje nie dłużej niż do 31 grudnia 2016 r.

Do tej pory zwolnienia były stopniowo okrajane, na lata 2015-2016 m.in. przestał obowiązywać limit 20 tys. zł dla konkretnych usług warsztatów samochodowych, stacji diagnostycznych pojazdów, lekarzy i dentystów, prawników, fryzjerów i kosmetyczki oraz lokali świadczących usługi gastronomiczne (z wyjątkiem usług świadczonych na pokładach samolotów i usług stołówek w placówkach oświatowych prowadzonych przez te placówki). W 2013 roku, weszło nowe rozporządzenie, które nakazywało wymianę kas fiskalnych ze względu na ilość znaków w opisie towaru.
Według rozporządzenia z 4 listopada 2014 roku od początku 2017 roku obowiązek posiadania i rejestracji sprzedaży za pomocą kas fiskalnych będzie obowiązywał wszystkich podatników.

Z końcem 2017 r. przedsiębiorców czeka wielka wymiana kas fiskalnych na takie, które będą rejestrowały sprzedaż elektronicznie.

Celem projektu jest generacja paragonu elektronicznego, który będzie zapisany na serwerach z możliwością pobrania go przez konsumenta. Dla konsumentów jest to ułatwienia, na przykład, przy reklamacjach.

Docelowo handlowcy mieliby zaprzestać wydawania papierowych paragonów i zastąpić je elektronicznymi.

 

Jak widać wszelkie zmiany dotyczą polskich podatników a co z bardzo liczną rzeszą obywateli Rumunii, Bułgarii i innych narodowości?

Co z zasadą uczciwej konkurencji?

 

Już dziś widzimy bazarowy zawrót głowy, nasi handlowcy nie mają szans sprzedaży swoich towarów w towarzystwie handlarzy z Rumunii czy Bułgarii.
Wystarczy 5zł różnicy w cenie zakupu, aby Polak nie dokonał zakupu u swojego rodaka.

Obcokrajowcy plenią się jak muchy, przejmują lepsze miejsca handlowe odbierając chleb Polakom.

Dzieje się to choćby, dlatego, że stać ich jest wykupić abonament nawet na cały roku z góry lub dać przysłowiowy, suwenir.
W większości przypadków nie prowadzą oni działalności gospodarczej, nie płacą podatków, ubezpieczenia ZUS, poruszają się autami zakupionymi za marne grosze których nie rejestrują, nie opłacają, a towar to marnej jakości sort zakupiony hurtem ( jak leci aby taniej), lub najzwyczajniej z kosmosu.
Co ciekawsze polski konsument chętnie nabywa te produkty wiedząc, że nie będzie miał możliwości zwrotu czy reklamacji a zachętą jest przysłowiowa złotówka taniej niż u Polaka.

Kultura osobista u nich nie istnieje a Polak jest dla nich człowiekiem tylko w tedy jak im jest coś od niego potrzeba, jeśli chodzi o handel zrobią wszystko, aby mieć tyle miejsc ( dobrych), aby każdy z nich je otrzymał bez względu na termin i miejsce, w jakim się pojawią.

Pojawiają się na zmianę, raz ta rodzina raz inna przyjeżdża na ich miejsce.

Tu pojawia się bardzo ważne pytanie do wszystkich Polaków, czy dalej zgadzamy się na takie traktowanie i czy jeśli kasy fiskalne mają obowiązywać wszystkich, to uważam, że obcokrajowców również bez wyjątku.
Proszę zastanówcie się i piszcie na strony rządowe o tym!

Co stanie się z polskimi handlowcami, jeśli już dziś nie mogą konkurować z Rumunami czy Bułgarami a co będzie jak będziemy musieli jeszcze używać kas fiskalnych i chronić się przez bacznym wzrokiem urzędów skarbowych?

Na zakończenie dodam, że obsługa kas fiskalnych na popularnych straganach jest w wielu przypadkach niemożliwa no chyba, że chce się utracić pewną ilość klientów, na czym chyba każdemu zależy.

Dzisiejszy konsument jest bardzo wymagający, pragnie nabyć dobry i super tani produkt najlepiej z wieczną gwarancją, nie ma czasu czekać na zakończenie transakcji sprzedawcy z innym konsumentem i chce być sprytniejszy od konsumenta obok.
Ta reguła dotyczy zakupu u polskiego sprzedawcy!

Ten sam konsument dokonując zakupu u obcokrajowca, ma czas i poczeka, woli gorszy produkt i bez gwarancji ( zdaje sobie z tego sprawę).
Istnieją jeszcze inne zalety zakupu super okazyjnego zakupu w tłoku u obcokrajowców, jest nim dość częsty przypadek utraty swojego portfela.

Temat kas fiskalnych i dalszej naszej egzystencji po 2016 roku jest bardzo ważny i pilny, pozostało tylko kilka miesięcy tego roku.

Pozdrawiam i zachęcam do poruszania tego tematu a najlepiej na stronach rządowych czy Facebooku.    

 

  

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  To co Pan napisał , świadczy dosadnie że szwagier królika posiada firemkę produkującą kasy fiskalne .Ciekawe co na to Jego Eminencja Prezes ?.
 • To wszystko jest ok, ale...
  gdzie i na co pójdą uzyskane tą drogą dochody do budżetu? Bo nie przypuszczam, by władze bezinteresownie nas uraczyły tą kolejną szykaną.
 • @Jan Paweł 22:26:17
  Ciekawe co nam odpowie tu młody polak D.Wildstein .Ave.
 • Mateusz Szczurek PO i inni.
  Po, załatwiła nam wszystkim kasy to jedno ale gdzie są Polacy, czemu nikt nie protestuje, o kila groszy przy podwyżce cen paliw robi się raban a te miliony i tragedie rodzin małych handlowców, którzy zmuszeni zostaną do podwójnych zakupów kas, kas które utrudnią a nie poprawią im styl życia.
  A, kto wypowie się na temat handlujących obcokrajowców i ich udziale w stosunku do Polaków.
  A co z kasą za kasy?
 • Autor.
  Co ma zdjęcie J. Kaczyńskiego, który przysnął na nudnych obradach do tematu kas fiskalnych??? Dziennikarza powinna obowiązywać kultura i powinien pisać o konkretach , bez zbędnych "dodatków!!! Tak durna złośliwość świadczy o człowieku!
 • @zibi 22:46:32
  To niestety nie mój pomysł a durna wstawka administratora, temat ważny a więc nie będę wstrzymywał tematu do czasu wyjaśnienia.
 • @zibi 22:46:32
  To ja zrobiłem wbijając na jedynkę , sarkazm jeż tu taki trudny ?. Chłopaki mający władzę nad oprogramowaniem kas fiskalnych ,zarobieni będą niewybrażalnie .ktoś coś napisze o Pis-ie i układach ?. Czekam.
 • @Repsol 22:58:07
  Tak myślałem, dobrze, że się przyznałeś ale zmień to zdjęcie, osobiście chodzi mi o sam problem kas fiskalnych i obcokrajowców w całości a układy Pis czy PO, to osobny temat choć z pewnością gdzieś w tym tkwią.
 • @MrKrzysiek 22:49:19
  obrazek jest ok .Przyślijcie Pereirę nam przynajmniej dupy skopano pod Krzyżem . Pozdrawiam.
 • @MrKrzysiek 22:44:29
  pamiętasz kolego jak się bulwersowałeś jak Maliniak podpisał szczepionki HPV, było tak, ze Komorowski zaczął, a Maliniak skończył, tak samo jest teraz, kasy Platfusy zaczęły, a Pisiory skończą, a wszystko po to, aby "walczyć" z jakimś wydumanym polskim przestępcą podatkowym ...obcy przestępcy grasują sobie bez problemu po Polace, ale to polski goj ma mieć dokręcaną śrubę i to jest sprawa tego Rządu "świątojebliwego"...

  a czeka nas jeszcze wymiana (aktualizacja) oprogramowania w związku z Jednolitym Plikiem Kontrolnym, czyli JPK-iem Polacy dostaną w rzyć...a wszystko dzięki "dobrej zmianie"

  no i 25 lat (jak za morderstwo) za wyłudzenia VAT-u...oczywiście wychwycą plankton, a rekiny dalej będą wyłudzać...

  http://niepoprawni.pl/blog/pacyna/knut-i-ciemnica

  ja nie wierzę pisiorom jak wściekłym psom!!!
 • @trybeus 07:49:03
  Komu trza za to podziękować? Kto z ambon i radyja wspierał i wręcz wskazywał na kogo głosować?

  http://1.bp.blogspot.com/-P0ldhuzXM2Y/VUTk_pDlaCI/AAAAAAAAkrE/gUydm-ZhvkY/s1600/DudaProwadzi.JPG
  http://www.pszczynska.pl/pliki/artykuly/18239/1444378784_januszewski-baner%20010.jpg
  http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/wc8ktkpTURBXy9iN2JjZDcwYmUwYmY5YTJiZjA2YjRhZmY5Y2EwMjcwYy5qcGeSlQMAzQI6zRVgzQwGkwXNAyDNAcI
 • @reflexión 10:48:26
  Nie ma ludzi bez wad i winy są tylko naiwni, nieuświadomieni , wykorzystywani, manipulowani , mający własne poglądy i cwani uważający się za cwańszych od pozostałych.
 • przecież Polacy godzą się na okupację
  no to kto ma protestować?

  może lepiej popatrzeć, dla kogo w rzeczywistości zostało wprowadzone 500+
 • @Repsol 22:08:48
  a nie przejmujesz się losem tych, których nie stać na usługi "dostawcy internetu"?
 • @MrKrzysiek 22:44:29
  tak to jest z Polakami,

  wyją z powodu kilkunastu Syryjczyków, którzy przerastają ich kulturą,

  a 1,5 miliona banderowców grasujących po kraju im nie wadzi.
 • @Repsol 22:58:07
  słusznie wbiłeś na jedynkę
 • @trybeus 07:49:03
  samo prawo (ustawa) o podatku VAT jest przestępstwem i służy tylko i wyłącznie zapewnieniu dodatkowych zysków "przedsiębiorczym".

  Nawet Modzelewski (sic!) twierdzi, że jego zapisy powstały na zamówienie.
 • Polska
  Sami widzicie,że jest to ważny temat i temat jak rzeka, dotyczy on przecież nas Polaków i takie tematy powinny być poruszane.
  Trzeba docierać z tym do rządzących i pouczać jeśli sami nie widzą lub nie chcą widzieć naszych problemów.
  Pewne jest, że nie powinniśmy kłócić się między sobą nawet mając inne poglądy, powinniśmy zadbać o los każdego z nas. Nie wszyscy imigranci z Ukrainy to banderowcy i nie wszyscy Polacy to złodzieje. Zawsze było tak, że w każdej grupie był kret i wichrzyciel i to on mobilizował tłumy do ukierunkowanego działania. Zawsze przyświecał temu ukryty cel jego mocodawców.
  Teraz zbliża się termin obarczenia obywateli kasami i należy protestować doprowadzając do zmian w prawie, należy też wymusić dokonania zmian prawa w ogóle gdyż do dziś istnieje tylko bezprawie i wszech władza w sądach. Kraj bez prawa jest krajem anarchii i zawsze władza i bogactwo należy do szeroko pojętej grupy mafijnej. Pozdrawiam
 • @MrKrzysiek 09:30:23
  " Zawsze było tak, że w każdej grupie był kret i wichrzyciel i to on mobilizował tłumy do ukierunkowanego działania. Zawsze przyświecał temu ukryty cel jego mocodawców." Zgoda , polecam. Pozdrawiam. http://www.mysl-polska.pl/node/263

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY