Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
129 postów 302 komentarze

solidarni 2010

MrKrzysiek - Jestem zwykłym człowiekiem który zdobył wszechstronne doświadczenia przeżył trochę lat i umie wyciągać wnioski. Dziennikarz neon24.pl

Ekshumacja jedynym dowodem zamachu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

 

Polska oddała śledztwo w ręce potencjalnych zbrodniarzy, prowadzone było tak jak tego mogliśmy się wszyscy spodziewać i wynik też był do przewidzenia. Wrak samolotu celowo został zniszczony i rozkradziony a szczątki prawdopodobnie nigdy do nas nie trafią. Miejsce tragedii zostało przeorane, drzewa wycięte i wywiezione, całość przeszukana nawet przez naszych archeologów, którzy wszystko musieli oddać Rosjanom. Czarne skrzynki zawierają nowe uzgodnione zapisy a my otrzymaliśmy tylko kopie tych sfabrykowanych zapisów. My Polacy nie możemy liczyć na prawdziwe śledztwo ani ze strony rosyjskiej ani polskiej, która prawdopodobnie współorganizowała tą tragedię. Jedynym dowodem na chociażby częściowe wyjaśnienie tej sprawy są niestety, ale zwłoki pochowanych ofiar tej tragedii.

Trzeba doprowadzić do szybkiej ekshumacji i przeprowadzenia specjalistycznych badań. Nie wiem, dlaczego ale odnoszę wrażenie, że rodziny pogodziły się z faktem utraty bliskich i nie zależy im na uzyskaniu prawdy. Zachowania trzynastu rodzin prawie miesiąc po pogrzebie to czysta głupota, chęć zysku lub strach. Piętnaście rodzin otrzymało kolejne części zwłok rzekomych bliskich a trzynaście przystało na propozycję, aby je skremować, tylko dwie pochowało je do grobu. Nikt jednak nie pomyślał o przeprowadzeniu DNA zwłok a następnie przeprowadzeniu szczegółowych oględzin. Wszystko wskazuje, że każdy będzie znał swoją prawdę a oficjalną już znamy.         

KOMENTARZE

 • Autor
  Też mnie to męczy. o ile rozumiem, że w pierwszej chwili rodziny były 1/w stanie głębokiego szoku, 2/jeszcze nie było pewności, że to zamach - to w miesiąc po tragedii?
  Ale słyszę i pozytywy, jakkolwiek bez związku z powyższym - piloci wojskowi rozwścieczeni hańbieniem pamięci ich kolegów, sami przeprowadzili śledztwo i już wiedzą ponad wszelką wątpliwość, że to był zamach - tylko z tą wiedzą czekają, aż zmieni się rząd w Polsce. Bardzo słusznie, bo na tym etapie władze kazałyby im oddać material dowodowy Ruskim. Oni (tzn.piloci, a nie rząd) naprawdę są świetni!
 • prawdopodobnie można by jednoznacznie stwierdzić czy był wybuch, czy nie
  hipoteza ta powraca. natomiast wyczytałem, iż kompetentna w tym jest medycyna sądowa w Izraelu.

  i to jest coś co powinno się zrobić.
 • @Polon
  Wiesz, oni chcą zachować miejsca pracy - to są ludzie przytomni - kiedyś ten rząd w końcu szlag trafi ;)
 • badanie DNA
  -popieram Cię w 100%-centach
 • napisałem o tym
  na s24 u "wielkiego" fym'a

  O ekshumacjach.

  Dlaczego nikt nie chce ekshumować nawet łamiąc prawo.
  W odpowiedzi dowiedziałem się, że wypisuję idiotyzmy, a sam "wielki" fym zbanował mnie.

  na tej podstawie twierdzę, że nikt nie jest zainteresowany ekshumacją.
  Rodziny mają to gdzieś, a prawacy tylko płaczą na blogach.
  I tyle.
 • "Ekshumacja jedynym dowodem zamachu"
  Ekshumacja nie jest jedynym dowodem zamachu. Dowodem zamachu wystarczającym są ofiary.
 • Ekshumacja
  No właśnie. Osobiście nie rozumiem jak można było ich pochować bez przeprowadzenia badań i upewnienia się kogo się właściwie chowa oraz co się tym osobom stało- pisałam o tym do Rodzin Katyńskich zaraz po zamachu. Pisałam,że i tak w końcu kiedyś to zrobią bo z każdym miesiącem ich wątpliwości będą rosły . Wtedy trzeba się było uprzeć przy badaniach - teraz jest trudniej ale i tak - no najwyżej się złamie prawo- co to zresztą za prawo które chroni zamachowców?
 • Dowodem na zamach jest skład pasażerów samolotu, to lista proskrypcyjna
  Oczywiście popieram ekshumację, ale wielu ciał i to wg sensownego klucza, np załoga, otoczenie prezydenta, BOR itd Czy te analizy teraz będą wiarygodne? Nie. Nie wolno ich badać tylko w polskich laboratoriach, ani tylko w izraelskich, bo tam na pewno znajdą ślady zamachu nawet, zwłaszcza jeżeli ich nie ma.

  Może wystosujmy petycję w tej sprawie, jakiś projekt na odrębnej www? Nie należało grzebać trumien bez sekcji w Polsce. To NIEBYWAŁE co się stało i sam ten fakt jest oskarżeniem rządu PO, oraz wojska! Nie rozumiem też słabości strony PiS w tej sprawie, to było i jest ARCYWAŻNE, a ten cały bełkot MAK, nawet nasz blogerów jest niewiele wart!
 • Patrzę na zamieszczone zdjęcie...
  Tyle znajomych twarzy...
  Ale tu jest ich "tylko" 26.
  A było o 70 więcej...
  A światłość wiekuista niechaj im świeci. Amen
 • Nie wiem jak to sobie wyobrażacie. Rodziny mają same otworzyć groby
  ,wydać zlecenia na konkretne badania i je opłacić? Przecież wystąpili do prokuratury o ekshumację i nie dostają zgody .A taka samowola to i tak nic nie da,nawet gdyby się udało ,to nie miało by rangi dokumentu.Gdzie protokoły,pieczątki,podpisy ? Zejdźcie na ziemię.
 • @Marek Kajdas
  Ciekawostka, rosyjski blog o zamachu smoleńskim:
  http://vlad-igorev.livejournal.com/
 • Wnioski są składane, prokuratura pozostaje bezczynna
  Badanie musi się odbyć lege artis.
  To wymaga określonej drogi prawnej, która przy biernym, lecz skutecznym oporze "niezależnej" prokuratury jest nie do zrealizowania.
  No, przesadziłem.
  Pozostaje sąd. Tylko że rodzina musiałaby być naprawdę zdeterminowana iść do końca.
 • MRKrzysiek
  Mam taki sam pogląd.
 • /.../ gdyby trzeba było, wiechałyby czołgi i/.../
  To cytat z wywiadu z Pawłem Kukizem.
  "- Gdyby rozbił się w lesie kabackim samolot z Miedwiediewem na pokładzie, czy Rosja oddałaby śledztwo Polsce? - pyta Kukiz, swojego przyjaciela Rosjanina.
  - Oszalałeś?! Gdyby trzeba było wjechałyby czołgi, żeby zabezpieczyć wrak".
  Co trzeba zrobić, żeby Tuska i organizatorów wylotu postawić przed TS?
  Piloci wojskowi rozwścieczeni raportem MAK, haniebnym wyrokoiem tylko o winie Ich kolegów - zrobili własne śledztwo i co dalej?
  Ta niekończąca się wojenka o winie i wyrokach - zniechęca już najbardziej odporny, czy to zamierzenie też Tuska.
  Tusku musisz odejść!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY