Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
129 postów 302 komentarze

solidarni 2010

MrKrzysiek - Jestem zwykłym człowiekiem który zdobył wszechstronne doświadczenia przeżył trochę lat i umie wyciągać wnioski. Dziennikarz neon24.pl

PRZEWLEKŁOŚĆ SPRAW SĄDOWYCH?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Według Sądu – NIE Według nas – TAK

Od wielu lat poruszana jest sprawa zbyt dużego obciążenia pracą sędziów w polskich sądach a w związku z tym brak możliwości szybkiego rozstrzygania w sprawach.
To samo dotyczy adwokatów, którzy nie są w stanie prawidłowo wykonywać swojej pracy biorąc na siebie kilka spraw jednocześnie i nierzadko muszą być obecni na różnych sprawach w tym samym czasie.
Taki obraz kreuje wirtualna rzeczywistość obrazując medialny nawał pracy.
Ten stan tłumaczy długie okresy toczących się spraw i jest tego usprawiedliwieniem.
A więc medialnie nie możemy mówić o występowaniu przewlekłości spraw sądowych gdyż wynika to z procedur i nawału pracy.

Przyjrzyjmy się teraz jak to wygląda w praktyce na jednej ze spraw cywilnych dotyczących sprawy założonej w trybie art. 1066-1071 kpc o zniesienie współwłasności toczącej sie przed Sadem Rejonwym w Starachowicach.
Podstawa prawna założonej sprawy jest możliwa dopiero w sytuacji, kiedy wszelkie inne możliwości polubowne zostały dokonane i inna forma podziału jest niemożliwa.
Proceduralny okres trwania takiej sprawy to średnio pół roku, ale jak to działa w rzeczywistości?
Strony są od wielu lat w ciągłym konflikcie ta, która znajdzie poparcie u sędziego może liczyć na wygraną a więc szukamy dojścia no chyba, że takowe już mamy.
Następnie strona nazwijmy ją ( wygraną) trzyma się ustalonych procedur a więc: składa wnioski, co chciałaby uzyskać i tu należy dodać, że strona ta powinna domagać się wszystkiego a nawet więcej, bo mogła np., kupić swojemu psu nową budę lub zmienić sobie sedes w ubikacji. Ważne, aby żądać tak dużo by potem można było się ewentualnie czymś podzielić odwdzięczając się za pomoc.
Sędzia przyjmuje wszystkie wnioski i dowody (wygranej) strony i aby było ładniej odrzuca wszystkie drugiej strony uznając je za nieznaczące w tej sprawie.
Ponieważ strona (wygrana) wnosi o wszystko, co tylko wpadnie jej do głowy, więc sprawa zmienia swój charakter i zaczyna toczyć się w zgoła innym kierunku niż powinna.
Sędzia przyjmuje kolejne dowody strony (wygranej) oraz przesłuchuje przygotowanych świadków, którym pan sędzia dopomaga podsuwając odpowiedzi, aby nie musieli łamać sobie głowy. Tu należy zaznaczyć, że nie jest ważne, w jakim stanie stawi się świadek może być nawet pijany a i tak łamiąc art.49 prawo o ustroju sądów powszechnych sędzia odbierze zeznani i to pod przysięgą.
Dowody te nawet nie dotyczą prowadzonej sprawy, lecz zaciemniają jej obraz i zacierają prawdę o faktach na podstawie, których powstała główna właściwa sprawa.
Odwołania i skargi do kolejnych instancji nic nie wnoszą gdyż według procedur popierających się urzędników były by one za wczesne a to, dlatego że nie zapadło jeszcze rozstrzygnięcie końcowe a takowe może być różne.
Strona wnosząca sprawę widzi jak sędzia łamie prawo, drwi i kpi sobie z niej a sprawa przybiera coraz niekorzystniejszą formę i nic nie może na to poradzić.
Tu kończy się możliwość dążenia do uzyskania sprawiedliwego wyroku w Sądzie a kolejne apelacje oprócz przedłużenia okresu oczekiwania na prawomocny wyrok nic nie dadzą.
Ten okres to, co najmniej 3 lata a więc 5 razy dłużej niż powinna taka sprawa trwać gdyby prowadzona była zgodnie z prawem i procedurami oraz uczciwością sędziego.
Mamy naszą odpowiedź na pytanie czy nastąpiła tu przewlekłość sprawy.
Według Sądu – NIE
Według nas – TAK
Ale kto ma rację, ten, co ma władzę.
Zakładając sprawę w ostatecznej możliwej formie prawnej mieliśmy nadzieję na sprawiedliwe rozstrzygnięcie i zakończenie rodzinnych waśni.
Przy pomocy Sądu nadzieja się rozwiała a strony tylko wzmogły swój wcześniejszy konflikt niejednokrotnie wpadając w konflikt z prawem działającym na tej samej zasadzie.
Po takiej sprawie powstaje u nas myśl, - do czego są nam potrzebne Sądy?
Sami wcześniej uzyskalibyśmy bardziej zadowalający wynik bez pomocy Sądu.
Dziś jednak mamy łamiący wszelkie normy moralne i prawne krzywdzący nas prawomocny wyrok.
Ps.
Ta sprawa jeszcze się nie skończyła, ponieważ uczciwy obywatel nie daje za wygraną, ale tak to właśnie wygląda.   
Pozdrawiam wszystkich uczciwych i skrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości.

 

KOMENTARZE

 • Proszę pana- co robić?
  To jest kolejna sprawa o której słyszę , świadcząca o łamaniu Konstytucji przez sądy . Sama w takiej uczestniczę . U mnie długoletni oszuści , dzięki sądowi i prokuraturze , muszą wygrać . Po prostu muszą . Przedstawiają jawnie sfałszowane oświadczenia , że są głusi , ślepi i nic nie pamiętają. Sąd z nimi rozmawia , sam może stwierdzić , że widzą i słyszą ale zaświadczenie ważniejsze. No i rozprawy są tak rozwlekane , że będzie przedawnienie . Oszuści działają tak od wielu lat . Rzeczywiście szkoda pieniędzy na sądy i prokuratury bo działają na szkodę społeczną . Mają władzę , która przewróciła im w głowie. Są zupełnie bezkarni . Chyba tylko rewolucja to zmieni i rozliczy . Ale czy tego doczekam?
 • @Stefania 09:57:17
  Jeśli chodzi o przedawnienie to jeśli trwa proces więc bieg przedawnienia ustał nie należy się poddawać tylko patrzeć im na ręce i wytykać łamanie prawa, składać skargi, wnosić o odwołanie sędziego i czekać na ich błąd.
  Trudno jest trafić na uczciwego sędziego ale zawsze jest szansa i niestety jest to jedyna droga, jeśli mamy dowody to trzeba próbować zainteresować jakimś szczegółem media a następnie poszerzyć temat do całej sprawy no i pisać w internecie nie bojąc się niczego.
  Rewolucja już niedługo bo kto wytrzyma życie w nędzy i pozbawiony praw obywatelskich,praw człowieka,praw do ochrony zdrowia, praw do emerytury,praw do swobody wypowiedzi,praw do decydowania o samym sobie.
  Pozdrawiam
 • @MrKrzysiek 11:58:38
  Proszę pana w wyniku moich skarg właśnie odmówiono mnie prawa do otrzymania kserokopii akt sprawy choć jestem oskarżycielem posiłkowym . Na tyle się zdały moje skargi . Opinie biegłych , zupełnie bzdurne , są w tej chwili przechowywane w otwartych kopertach . W każdej chwili mogą być podmienione albo "niechcący" wypaść i zniknąć . Skargi nic więc nie dają . Pozdrawiam.
 • @Stefania 13:07:23 Welcome to the club
  Ta sytuacja o ktorej Ty piszesz i inni trwa od ZAWSZE i na pewno sie nie zmieni a utrwali, bo bezkarnosc tej posowieckiej bandy jest jawnie przyzwolona . Nie ma nad nimi kontroli. Wyslij skarge do ministerstwa to ta skarga wroci do tego na ktorego sie skarzysz zupelnie jak w mafii..
 • @Eclipse 14:28:34
  Niestety ale masz rację . Z ministerstwem już przeszłam swoje . Właśnie tak postąpili jak napisałeś . Nie mamy niezawisłych sądów i niezależnych prokuratur. Ludzie , którzy powinni być wzorem dla innych.....Szkoda pisać . Pozdrawiam
 • @Stefania 13:07:23
  Wszystko to prawda lecz na dzień dzisiejszy walka w pojedynkę jest trudna. Składając skargi i wytykając im łamanie prawa zbieramy dowody na postępowanie sądu a te będą naszą ostateczną obroną w dochodzeniu sprawiedliwości.
  Media, postronni świadkowie, opinia publiczna.
  Pozdrawiam.
 • @Stefania 13:07:23
  Chciałem jeszcze zaznaczyć, że sędzia nie może pozbawić pani prawa do wglądu do akt to zapewnia to pani art. 156 § 2 kpk a jeśli tak zrobił to należało zaskarżyć to postanowienie i jest to kolejny dowód na łamanie prawa przez sędziego.
  Pisać nikt pani nie jest w stanie zabronić.
  Pozdrawiam
 • @MrKrzysiek 16:35:33
  Pisze Pan:
  "Skladajac skargi i wytykajac im lamanie prawa zbieramy dowody na postepowanie sadu a te beda nasza ostateczna obrona w dochodzeniu sprawiedliwosci. Media, postronni swiadkowie, opinia publiczna"

  Wie Pan co ? Zludne nadzieje . Kiedy Polak zostanie przeczolgany przez sady i prokurature to moze tylko wytapetowac sobie sciany bzdurnymi i bezczelnymi postanowieniami z uzasadnieniami autorstwa (nie)zawislych sedziow z postsowieckiego sadu w PRL-bis.Proponowalabym w kazdym sadzie wyznaczyc sciane hanby by tam wytapetowac (tfu)rczosc sedziow i prokuratorow uragajacych prawu.
 • @Eclipse 23:51:36
  Tylko walka zgodna z prawem może coś dać i to jest ostateczność jaką indywidualny obywatel może w walce w sądach zrobić, obywatel ten musi niestety mieć choć podstawy inteligencji i znajomości prawa w przeciwnym razie lepiej się poddać lub załatwić sprawę bez udziału sądu. Media są tym czynnikiem, że uświadamiają społeczność kim jest dany sędzia i tego już nikt nie zmieni.
  Aby uzyskać sprawiedliwość według prawa należy zmienić ustawy i wymienić skład sędziów.
  W wyborach należy glosować z głową a nie z tylną twarzą bo to co zrobili ci co ponownie głosowali na PO to hańba dla Polski. Aby była sprawiedliwość sami powinni ponosić konsekwencje wciąż rosnącego długu narodowego, biedy i niewolnictwa pod obcymi flagami.
  Pozdrawiam
 • @MrKrzysiek 20:04:32
  Drogi Panie Krzysku

  Jesli napisze, ze najbardziej lamia prawo ci, ktorzy przestrzegac powinni a wiec sedziowie i prokuratorzy i wiem co pisze bo doswiadczenie rodzinne mamy duze w tej materii..
  Zbieram sie do ujawnienia dokumentow, ktore mam w archiwum rodzinnym produkt (tfu)urczy posowieckich prawnikow tak z realnego PRL-u i PRL-u BIS...Niczym sie nie roznia a najgorsze jest to, ze ci z PRL-u sa nadal aktywni, awansuja.. a koledzy matacza by im wlos z glowy nie spadl.. no coz resort sprawiedliwosci mial sie sam oczyscic, a wychodzi na to ze to koledzy ich chronia mataczac..i wychodzi na to ze czysci.. papiery maja czyste..
 • @Eclipse 21:00:14
  Jeśli masz dowody to śmiało możesz pisać i każdy tak powinien postępować. Musisz tylko ocenić czy jest to w twoim osobistym przypadku odpowiedni moment na uzyskanie wymiernego efektu.
  Korupcję, łamanie prawa i działanie na szkodę zwykłych obywateli trzeba ujawniać i informować społeczeństwo.
  Oceń i pisz.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY